• Шкільна форма

З метою уникнення можливої дискримінації здобувачів освіти та вирішення організаційних питань щодо використання учнями середніх закладів освіти м. Києва шкільної форми, 28.11 2017 року в СЗШ №146 було проведено розширене засідання ради на якому головним було питання доцільності шкільної форми в школі. На раді були присутні адміністрація школи, голова батьківського комітету школи Харченко Л.В., голови батьківських комітетів 1-10 класів, класні керівники 1-10 класів, вчителі-предметники та члени учнівського самоврядування на чолі з президентом Харченко В.

Під час засідання одноголосно було прийнято рішення про введення єдиного ділового стилю для учнів школи згідно з Положенням про діловий стиль учнів СЗШ№146.

Презентація: Спільне засідання органів самоврядування школи

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДІЛОВИЙ СТИЛЬ УЧНІВ СЗШ №146

1.Загальні положення:

У цьому Положенні встановлюються визначення ділового стилю і порядок його застосування для всіх учнів школи.

Про необхідність введення єдиного ділового стилю свідчить наступне:

- діловий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання;

- запропонований стиль дисциплінує учня, мотивує освітню діяльність.

Мета даного рішення:

- створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час освітнього процесу;

- дотримання єдиних санітарно - гігієнічних норм;

- виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;

- формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до шкільних правил.

2. Правила носіння:

Порядок застосування ділового стилю, встановлений даним Положенням, обов'язковий для учнів школи.

3. Вимоги до стилю

- Для юнаків - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору, сорочка або гольф однотонні, дозволяється безрукавка або светр під піджак темного кольору, темні туфлі.

- Для дівчат - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету, спідниця середньої довжини (до або нижче колін) або брюки класичного стилю, однотонна класична блуза, темні туфлі або босоніжки.

Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання ділового стилю одягу.

В школі забороняються носити:

- джинсовий (синього та блакитного кольору) одяг;

- декольтовані, надто яскраві, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо),

- надто яскраві сорочки, короткі спідниці;

- вкорочені, стягуючі брюки, бриджі тощо;

- спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань);

- одяг для літнього відпочинку;

- неформальну символіку і атрибутику;

- фарбувати волосся в неприродні кольори.

4. Вимоги до зовнішнього вигляду:

4.1 Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.

4.2 Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору.

4.3 Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам старших класів.

4.4 Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до ділового стилю дівчатам дозволяється тільки одна прикраса (сережки).

5. Порядок введення і механізм дотримання Положення про діловий стиль у закладі освіти:

5.1 Відповідальність за доведення інформації до учнів школи та їхніх батьків (осіб що їх заміняють) та дотримання пунктів цього Положення покладається на адміністрацію школи та класних керівників.

5.2 Недотримання учнями школи цього Положення є порушенням Правил для учнів школи.

5.3 Про випадок явки учня без форми ділового стилю, порушення даного Положення батьки мають бути повідомлені класним керівником.

5.4 Дане Положення є обов'язковим для виконання учнями школи.

Заступник директора С.Лукаш

Документ: Положення про шкільну форму-2017