• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Новини
 • Участь СЗШ №146 у Фестивалі стартапів “Klass ідея-2018”

Участь СЗШ №146 у Фестивалі стартапів “Klass ідея-2018”

2018-05-08

/Files/images/ci.jpg

З метою виявлення кращих стартапів здобувачів освіти, педагогічних працівників школи та визначення, подальшої підтримки кращих стартапів, що виріщують конкретні проблеми, відповідають на актуальний запит суспільства, спрямовані на покращення громадського життя учнівським та педагогічним колективами 18.04.2018 р. прийнято активну участь у Міському Фестивалі стартапів “Klass ідея-2018” на базі Київського палацу дітей та юнацтва.


1. Номінація: Стартап для Людини.

Назва стартапу: «Реабілітаційний табір для дітей-сиріт «Мій друг»

Керівник проекту: Антонова Анастасія Михайлівна, директор табору «Мій друг», практичний психолог та соціальний педагог

Учасник проекту: Долюк Ігор, учень 3-А класу, вихованець першої зміни табору «Мій друг»,

Актуальність стартапу. Сьогодні тисячі дітей в Україні живуть без батьківської любові та турботи, зазнають різних форм насилля та зневаги. Ці діти мають право на щасливе та гідне майбутнє. Одним із напрямів вирішення проблеми захисту прав та інтересів дітей-сиріт, їхньої підготовки до самостійного життя, забезпечення умов для їхнього саморозвитку, самовизначення, самореалізації є індивідуальна дружба дорослого з дитиною в інтернатному закладі. Громадська організація «Команда detdom.info» вже майже 13 років організовує ефективну роботу з дітьми в інтернатних закладах. Основною метою detdom.info є адаптація, соціалізація та інша нематеріальна допомога дітям-сиротам та дітям, які потребують допомоги.

Задачі, які вирішує «Реабілітаційний табір для дітей-сиріт «Мій друг»:

 • Соціальна адаптація;
 • Психологічна реабілітація;
 • Розвиток навичок самообслуговування;
 • Знайомство з професіями;
 • Налагодження дружніх стосунків з дітьми, які проживають в сім’ях;
 • Активний відпочинок.

Опис стартапу. Табір «Мій друг» стартував у 2017 році, у звичайному сільському будинку протягом місяця відпочили та отримали підтримку 8 дітей. Умови максимально наближені до домашніх – спільне ведення господарства, розподіл обов’язків між дітьми, проведення занять та літній відпочинок.

Метою табору є розвиток у хлопчиків та дівчаток навичок, які необхідні для самостійного життя, психологічна реабілітація, адаптація дітей до звичайних побутових умов та соціалізація у суспільстві. В програмі було заплановано: активний відпочинок, майстер-класи, знайомство з професіями, психологічний супровід, екскурсії, розвиток побутових навичок, спортивні ігри, арт-терапія, зйомка власного фільму за власним сценарієм. Діти ходили у походи, відвідували театр, музей, спостерігали за робочим процесом на підприємствах. Мали спільний побут, вчилися готувати, самі прали одяг та прибирали в домі. Дітворі пропонували різноманітні майстер-класи та творчі заняття. Разом з психологом вчилися спільно приймати рішення, вирішувати конфлікти, пізнавати себе, ефективно спілкуватися.

Табір започаткувала громадська організація «Команда detdom.info» за фінансової підтримки небайдужих людей та Старших друзів проекту «Мій друг». Суть цього напрямку полягає в тому, що доросла людина бере шефство над дитиною і супроводжує її до того часу, поки це буде потрібно. Дитина-сирота відчуває себе у колі друзів, де вона має підтримку та вчиться співпрацювати з іншими людьми. Саме тому табір має назву «Мій друг».

У 2018 році в таборі «Мій друг» планується провести дві зміни, по 30 днів кожна. Де зможуть відпочити від 10 до 40 дітей.

/Files/photogallery/893/стартап_2018_1.jpg/Files/photogallery/893/стартап_2018_2.jpg

2. Номінація: Стартап для Людини.

Назва стартапу: «Шерстяне мило - шлях до істинної себе»

Керівник проекту: Вербілова Алла Альфредівна, вчитель обслуговуючої праці

Учасник проекту: Багішева Вікторія, учениця 11-А класу

Актуальність стартапу. Мило з шерсті - не звичайна та цікава ідея, до того ж ще й корисна річ, це мило, мочалка і навіть скраб. До того ж це гарний подарунок на будь-яке свято. Шерсть м’яка, тому його можна застосовувати для обличчя, при цьому м’яко відшелушує ороговілі клітини шкіри. Шерстяне мило можна легко зробити своїми руками. Маючи таке мило вам не знадобиться мочалка.

/Files/photogallery/915/стартап_2018_3.JPG/Files/photogallery/915/стартап_2018_3_1.JPG

3. Номінація: Стартап для Людини.

Назва стартапу: «Teachers for teachers (Вчителі для вчителів)»

Керівник проекту: Дихал Людмила Юріївна, вчитель англійської мови

Учасник проекту: Гльоза Ілона, учениця 8-А класу

Мета: популяризація англійської мови в Україні

Актуальність стартапу. Значення англійської мови в сучасному світі настільки велике, що її знання не є розкішшю. Її вчать скрізь: у школах, університетах, на курсах. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, тому що саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення. Сьогодні всі, незалежно від віку, хочуть знати та вивчати англійську мову. Однак на це часто не вистачає вільного часу чи коштів.

/Files/photogallery/893/стартап_2018_4.jpg

SpeakOut - це не схожий ні на один з доступних зараз багаторівневих курсів, які поєднують в собі простоту подачі інформації та високий рівень розвитку основних комунікативних навичок. У SpeakOut ви знайдете різну інформацію, як в текстовому, так і в аудіо- і відео форматі.

Опис стартапу: Пропоную створити курси для вчителів на базі школи, де вони працюють. Це б заощадило велику кількість часу та коштів. Заняття 2 рази на тиждень в зручний час (16.00 – 17.30). Використання сучасних технологій. Перегляд кінофільмів. Навчання на основі НМК “Speak out”.

/Files/photogallery/915/стартап_2018_4_1.jpg/Files/photogallery/893/стартап_2018_5.jpg

4. Номінація: Стартап у побуті

Назва стартапу: «Миловаріння»

Керівники проекту: Деревяновська Світлана Петрівна, Хоменко Наталія Григорівна, Хилобока Вікторія Олександрівна, вчителі початкових класів

Учасник проекту: Деревяновський Василь, учень 3-Б класу

Мета: Виготовлення мила своїми руками в домашніх умовах з натуральних складових, готового до використання,.

Актуальність стартапу. Мило - це розчинна у воді миюча речовина, яка перебуває у рідкому або твердому стані, виготовлена з'єднанням жирних кислот, лугів, рослинних масел Колись для вмивання і прання люди використовували лише воду. Пізніше вони стали додавати у воду золу, а потім і вапно, в результаті чого і винайшли мило. Сьогодні мило - невід'ємна частина особистої гігієни і доброго здоров'я.

/Files/photogallery/893/стартап_2018_6.jpg/Files/photogallery/915/стартап_2018_7.jpg

5. Номінація: Стартап у побуті

Назва стартапу: «Покриття правильними многокутниками поверхонь при дизайні інтер’єрів»

Керівники проекту: Мірошников Дмитро Ігорович, Кредісова Тетяна Дмитрівна, вчителі математики

Учасник проекту: Хвещук Христина, учениця 8-Б класу

Мета: Розвиток просторового мислення, пізнання в області дизайнерського програмного забезпечення, пробудження інтересу до математики, креативний розвиток особистості учня. Доцільність вивчення математики, як однієї із складових естетики.

Актуальність стартапу. З давніх-давен правильні многокутники застосовуються в архітектурі, у живопису. Правильні чотирикутники, шестикутники і восьмикутники зустрічаються в старовинних вавилонських і єгипетських пам'ятках у вигляді зображень на стінах, прикрас, викарбуваних з каменю.

У повсякденному житті досить часто можна зустрітись з покриттям площини многокутниками:

 • підлогу в приміщеннях застилають паркетами,
 • стіни в ванних кімнатах покривають кахелями,
 • будинки прикрашають орнаментами,
 • майданчики вкривають бетонними плитками.

Важливою мірою краси є порядок, який виступає в різних формах. Тому найбільш цікавими є симетричні покриття – правильні паркети.

Паркет – покриття площини правильними многокутниками, при якому два многокутника мають або спільну сторону, або спільну вершину.

При оздоблюванні приміщень таким чином ми отримаємо достатньо красиву мозаїку з однакових многокутників правильної форми зі спільними гранями. Використовуються фігури з трикутників, квадратів, шестикутників, восьмикутників або дванадцятикутників. Паркет заповнює площину однаковими фігурами, які не перекривають один одного і не залишають на площині порожнього простору. Найпростішим видом «паркету» є такий, в якому площину заповнюється фігурами за допомогою паралельного перенесення, симетрії.

В якості міри співвідношення симетричного і асиметричного часто виступає пропорція. В естетиці пропорція, як і симетрія, є складовим елементом категорії міри і висловлює закономірність структури естетичного образу. В даному випадку цікавість до математики має не зовнішній, формальний характер, а спонукає з'ясувати суть досліджуваного матеріалу.

/Files/photogallery/915/стартап_2018_8.jpg

6. Номінація: Стартап у побуті

Назва стартапу: «Виготовлення із макулатури різних предметів побуту в домашніх умовах»

Керівники проекту: Мельник Людмила Анатоліївна, вчитель хімії

Учасник проекту: Єременко Анастасія, учениця 9-Б класу

Мета: навчитися виготовляти самостійно, в домашніх умовах вторинний папір; підвищити компетентність учнів з питань раціонального використання вторинної сировини на прикладі макулатури, формуючи риси дбайливого господаря; осмислити екологічні проблеми, пов’язані з його виробництвом.

Завдання: вивчити історію виникнення паперу, проаналізувати види технологій його виробництва, виготовити вдома папір з макулатури; з отриманого паперу виготовити екологічно чисті предмети побутового вжитку(фоторамки, листівки, фотоальбоми).

Актуальність стартапу: виробництво паперу збільшується, а запаси деревини, з якої його отримують –зменшуються. Ліс потрібно берегти, адже це життя самої планети.

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.

В даний час є розуміння важливості налагодження збору і переробки макулатури і на державному рівні. Це виразилося у звільненні заготівельників вторсировини від необхідності отримання ліцензії, а операцій з реалізації макулатури від сплати ПДВ. Впровадження цих рішень і зростаючий попит на макулатуру створили сприятливі умови для виходу на український ринок нового сучасного підприємства з переробки.

Рукотворний папір не схожий на папір машинної вичинки, і з точки зору технічних стандартів він гірший: нерівномірний по товщині, зазвичай менш гладкий, не придатний для друку. Але він має велику перевагу - ексклюзивність, завдяки чому перетворює виготовлення паперу з ремесла в мистецтво. У наші дні вироби ручної роботи цінуються дуже високо, адже вони зберігають тепло людських рук і не мають аналогів. Те саме можна сказати і про папір вироблений в домашніх умовах: цікавість до нього зростає з кожним днем.

ВИТРАТИ на 2-3 аркуші формату А4
Засіб використання Використаний час (хв.) Затрати енергії (Вт.) Грошові витрати (грн.)
Чайник 4 хв. 50Вт 0,08грн.
Блендер 5 хв. 62 Вт 0,10 грн.
Марля (0,5м) - - 3, 60грн.
Всього: 3, 78 грн.

Розрахункові дані показують що виготовлення паперу (2-3 аркуші, формату А4) складає 3,78 грн. На ринку сучасної арт продукції один аркуш такого декоративного паперу коштує 15 гр., економія очевидна.

Повторне використання матеріалів потребує менше енергії, ніж первинне. Наприклад, для переробки паперу з відходів необхідно менше енергії, ніж при виробництві паперу з нового лісового масиву, оскільки вже не потрібно вирубувати дерева, виготовляти з них лісоматеріал і перетворювати його на папір. Таким чином економія енергії складає 65%.

До того ж, виготовлення переробленого паперу використовує на 80% менше води, а забруднення атмосферного повітря аж на 95% менше, ніж при виробництві первинного паперу. Хороший привід ще раз замислитись про викинутий в кошик папір.

Об’єкт дослідження: вторинна сировина (макулатура).

Новизна екологічного проекту: виготовлення екологічних виробів з паперу ручної роботи голосніше будь-яких слів привертає увагу людей до раціонального використання вторинних ресурсів.

Дослідження свідчать, що в домашніх умовах можливо самостійно переробляти використаний папір за найменших витрат – це приклад вторинної переробки та збалансованого ресурсокористування.

Матеріали: документи, що пройшли знищення в спеціальних машинах, старі газети, яєчні лотки. На виготовлення 2-3 аркушів паперу треба приблизно 3-4 літра маси. Чим тонше папір хочемо отримати в результаті, тим більше води беремо на початку. Для фарбування можна використовувати будь-які фарби.

/Files/photogallery/915/стартап_2018_9.jpg/Files/photogallery/915/стартап_2018_10.jpg

7. Номінація: Стартап для людини

Назва стартапу: «Вітамінізовані салати як додаток до основного харчування школярів»

Керівники проекту: Ролік Аліна Анатоліївна, Ткаченко Ганна Павлівна, Мельник Наталія Гнатівна, вчителі української мови та літератури

Учасники проекту: учні 8-А класу

Мета: підібрати комплекс вітамінізованих страв для учнів закладів освіти

Актуальність стартапу: Для повноцінного розвитку дитини потрібно дотримуватися трьох простих правил:

 • Фізична активність.
 • Розумова діяльність.
 • Збалансоване харчування.

Ми вирішили звернути нашу увагу до збалансованого харчування. Адже на сьогоднішній день школяр під час освітнього процесу не споживає достатню кількість вітамінів. Деякі батьки не забувають про таку складову, а деякі і не згадують про неї.

/Files/photogallery/915/стартап_2018_11.jpg/Files/photogallery/915/стартап_2018_12.jpg

Підсумком участі колективу закладу освіти у Міському Фестивалі стартапів “Klass ідея-2018” було нагородження подяками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

/Files/photogallery/915/стартап_2018_20.JPG/Files/photogallery/915/стартап_2018_21.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 50

Коментарi