• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Майстер-клас: «Робота шкільного психолога засобами арт-терапії»

Майстер-клас: «Робота шкільного психолога засобами арт-терапії»

2016-12-05

/Files/photogallery/882/IMG_20161113_145353_copy.jpg

01 грудня на базі 146 школи відбувся майстер-клас для психологів Дніпровського району, який проводила практичний психолог та соціальний педагог СЗШ №146 Антонова Анастасія Михайлівна.

Тема майстер-класу: «Робота шкільного психолога засобами арт-терапії»

Мета цієї зустрічі була познайомити шкільних психологів з новими арт-терапевтичними техніками. Було запропоновано дві методики:

1. «Я горжусь тем, что…» - авторська модифікація методики Фопеля. Ця методика допоможе в формуванні підлітка позитивної самооцінки, власної гідності, у усвідомленні особистої цінності, своїх здібностей та можливостей.

2. «Вікно крізь час» - авторська модифікація методики «Я в минулому. Я в теперішньому. Я в майбутньому». Ця техніка буде корисною, якщо є потреба побачити себе в контексті свого життя: аналіз та планування життя, робота з травмою, усвідомлення себе творцем свого життєвого шляху та прийняття відповідальності на себе.

На зустрічі була створена дружня творча атмосфера, що сприяло взаємообміну практичним досвідом, зниженню емоційного напруження та отриманню задоволення від творчого процесу.

Одним з популярних способів справлятися з щоденними стресами та проблемами є арт-терапія. Використання різних видів мистецтва в лікувальних цілях здатне дати відмінні результати: творчість сприяє виплеску емоцій, набуття гармонії та усвідомлення шляхів подальшого розвитку.

Особливістю методу є можливість створення власного мистецтва, висловлювання своїх почуттів за допомогою реалізації своїх здібностей. Для того щоб вилікуватися за допомогою мистецтва, зовсім необов'язково бути чудовим танцюристом, талановитим художником або музикантом. Суть арт-терапії не в тому, щоб створити високохудожній продукт або представити шедевр на суд глядачів. Ваші малюнки або музичні твори можуть бути далекі від ідеалу, але цінність їх саме в унікальності. Створюючи щось під впливом глибоких переживань, людина мобілізує всі свої резерви, звільняючи себе від негативних емоцій.

Арт-терапія широко використовується у виховних цілях: у дитячих установах багато уваги приділяється розвитку творчих здібностей. Крім безсумнівних переваг в області самореалізації, арт-терапія вчить розкутості і вирішує комунікативні проблеми. Соціальна адаптація та придбання нових рівнів спілкування є додатковими перевагами методу зцілення мистецтвом.

Фото
/Files/photogallery/882/IMG_20161201_142555.jpg
/Files/photogallery/882/IMG_20161201_142603.jpg
/Files/photogallery/882/IMG_20161201_150152.jpg
/Files/photogallery/882/IMG_20161201_150239.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi